Zamknij

BMW uderzyło w 60-letniego pieszego. Mężczyzna bez odblasków zmarł na miejscu

PAP
19.09.2021 12:22
Wypadek w Wólce Krzykowskiej
fot. OSP Ujazd/Facebook

Policja podała, że nie żyje 60-letni pieszy, który został potrącony przez samochód osobowy na drodze w Wólce Krzykowskiej (woj. łódzkie). Do wypadku doszło w sobotę wieczorem podczas deszczu, a potrącony pieszy nie posiadał elementów odblaskowych.

Wypadek wydarzył się w sobotę o godzinie 20 na drodze powiatowej w miejscowości Wólka Krzykowska w gminie Ujazd. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 29-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, kierujący samochodem BMW na nieoświetlonym odcinku drogi i podczas deszczu potrącił idącego jezdnią 60-latka. Pieszy zginął na miejscu. Kierujący był trzeźwy.

Policjanci zwrócili uwagę na to, że pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.

- Zbliża się sezon jesienny. Wcześniej zapada zmrok, pojawiają się mgły i opady deszczu. Wszystko to znacząco pogarsza widoczność. Noszenie odblasków po zmroku to nie tylko realizacja wymogów prawa, lecz czasami jedyna szansa, aby uniknąć potrącenia przez samochód. Dzięki elementom odblaskowym kierowca widzi pieszego dużo wcześniej i ma czas, aby odpowiednio zareagować - podkreślił w rozmowie z PAP Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

RadioZET.pl/PAP - Agnieszka Grzelak-Michałowska