Zamknij

Tragedia podczas zbiórki słomy. 90-latek spadł z przyczepy wprost pod koła

21.07.2019 15:44
Zboże
fot. Łukasz Solski/East News

Policjanci z Opoczna (woj. łódzkie) wyjaśniają okoliczności śmierci 90-letniego mężczyzny, który zginął podczas prac polowych w położonej w tym samym regionie miejscowości Zachorzów. 

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę na polu w miejscowości Zachorzów w gminie Sławno (woj. łódzkie). Jak ustalili wstępnie funkcjonariusze, podczas zbiórki słomy z pola 90-latek spadł z przyczepy wprost pod koła drugiej przyczepy.

Zobacz także

Mężczyzna doznał obrażeń wewnętrznych. Został przewieziony śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Łodzi, gdzie - mimo wysiłków lekarzy - zmarł. Okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratury będzie wyjaśniać opoczyńska policja.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

O konieczności zachowania zasad BHP podczas prac polowych przypomniał asp. sztab. Radosław Gwis z łódzkiej Komendy Wojewódzkiej Policji.

Zobacz także

- Na polach i drogach dojazdowych pojawia się teraz więcej specjalistycznych maszyn rolniczych. Nie poruszają się szybko, lecz są bardzo niebezpieczne ze względu na dużą masę oraz specjalistyczne oprzyrządowanie. Pamiętajmy, aby nie dopuścić dzieci do przebywania w zasięgu pracy maszyn. Osoby dorosłe obsługujące sprzęt powinny być trzeźwe i postępować zgodnie z instrukcjami obsługi – zaznaczył.

RadioZET.pl/PAP