Ciężarówka wypadła z drogi, dachowała i uderzyła w dom. Kierowca był pijany

06.09.2019 12:59
Wypadek
fot. KPP Kraśnik

Do groźnego wypadku doszło w jednej z lubelskich miejscowości na drodze krajowej nr 19. Ciężarówka z naczepą przewożącą cement na zakręcie staranowała bariery ochronne, uderzyła w niezamieszkały dom, a potem w kolejny. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, ale przewrócony pojazd uszkodził elewację zamieszkałego budynku. Jak się wkrótce okazało, kierujący pojazdem 45-latek miał organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Policjanci z Kraśnika zabezpieczali miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło ok. godz. 1 w nocy w miejscowości Polichna (woj. lubelskie). Kierowca ciężarówki przewożącej cement na zakręcie zjechał z drogi, przejechał przez bariery ochronne i uderzył w niezamieszkały dom.

Zobacz także

Po uderzeniu pojazd przejechał przez ogródek sąsiedniej posesji, gdzie ściął słup energetyczny, przewrócił się na bok i uderzył w kolejny dom, w którym przebywała kobieta. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Samochód uszkodził tylko elewację budynku.

Zobacz także

Na miejscu interweniowały służby ratownicze. 45-letni mieszkaniec gminy Chełm został zabrany do szpitala na badania. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy, ma bowiem ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Wkrótce mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

RadioZET.pl/KPP Kraśnik