Zamknij
Wojskowa karetka - zdjęcie ilustracyjne
fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Dwie ciężarówki wojskowe z żołnierzami zderzyły się w środę rano w Lublinie. Szesnastu żołnierzy zostało przewiezionych do szpitala na badania. Nie ma na razie potwierdzonych obrażeń u nich - poinformowała żandarmeria.

Wypadek zdarzył się w środę rano przy ulicy Droga Męczenników Majdanka w Lublinie. Zderzyły się dwie wojskowe ciężarówki. Jak poinformowała żandarmeria, ciężarówki marki Star przewoziły 45 żołnierzy 19. Batalionu Zmechanizowanego z 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, którzy zmierzali na strzelnicę w miejscowości Srebrzyszcze.

Wypadek w Lublinie. Zderzyły się dwie wojskowe ciężarówki

– W efekcie tego zdarzenia 16 żołnierzy profilaktycznie zostało przewiezionych do szpitala na badania. Nie mamy na razie potwierdzonych żadnych obrażeń ciała u nich – poinformował oficer dyżurny Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie por. Iwo Sawa. Według wstępnych ustaleń żandarmerii, jedna z ciężarówek najechała na tył drugiej.

Jak poinformował Sawa, okoliczności zdarzenia bada prokuratura i żandarmeria wojskowa. Dodał, że prokurator z działu ds. wojskowych Prokuratury Rejonowej w Lublinie wstępnie zakwalifikował zdarzenie, jako sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

– Nie jest to kwalifikacja ostateczna. Jest uzależniona od ustaleń prokuratury, przesłuchania świadków i obrażeń ciała żołnierzy, jeśli takowe zostaną stwierdzone – powiedział Sawa. Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym Kodeks karny przewiduje karę od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/PAP - Piotr Nowak/oprac. AK