Zamknij

Groźny wypadek. Motocyklista "przeleciał" nad maską samochodu

24.08.2020 14:38
wypadek w Łupowie
fot. Policja Gorzów Wielkopolski

Policjanci grupy SPEED zatrzymali kierowcę motocykla, który był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna brał udział w kolizji, ale okazało się, że na drodze w ogóle nie powinien się znaleźć. Motocyklista ma zakaz prowadzenia pojazdów.

Gorzowscy funkcjonariusze grupy SPEED zostali wezwani do pilnego zdarzenia drogowego w Łupowie. Na miejscu policjanci potwierdzili, że brał w nim udział motocyklista i kierująca daewoo.

30-letnia kierująca chciała skręcić w lewo, ale nie upewniła się, że może to bezpiecznie zrobić. Za nią jechał motocyklista, który już ją wyprzedzał. Kierowca motocykla nie miał szans na uniknięcie zderzenia, wjechał w bok auta i przeleciał kilkanaście metrów. 

Wypadek w Lubuskiem. Motocyklista przeleciał nad maską samochodu

Winę za to zdarzenie ponosi 30-latka, która została ukarana mandatem. Motocyklista nie miał poważnych obrażeń, ale po tym zdarzeniu ma sporo kłopotów.

Zobacz także

33-latek w ogóle nie powinien poruszać się pojazdami jako kierowca, bo ma aktywny, sądowy zakaz. To jednak nie koniec jego problemów. Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemieckie służby.

156-173860
fot. Policja Gorzów Wielkopolski
156-173861
fot. Policja Gorzów Wielkopolski

Policjanci sprawdzili także tablicę rejestracyjną. Okazało się, że pochodzi od innego pojazdu. Policjanci zabezpieczyli jednoślad i będą weryfikować legalność jego posiadania. Motocyklista natomiast został zatrzymany i trafił do gorzowskiej komendy.

Zobacz także

RadioZET.pl/ Lubuska Policja