Zamknij

Kierowca uciekał przed radiowozem, uderzył w drzewo. Nie żyją dwie osoby

Redakcja
02.03.2019 11:33
Policja
fot. Damian Klamka/East News

Tragicznie zakończył się policyjny pościg w jednej z mazowieckich miejscowości. Kierowca auto osobowego na widok radiowozu zaczął uciekać, po czym uderzył w drzewo. W wyniku wypadku śmierć poniosły dwie osoby. 

Do zdarzenia doszło w sobotę ok. godz. 4 nad ranem na skrzyżowaniu ulic w Ożarowie Mazowieckim. - Na czerwonym świetle zatrzymało się BMW, a za nim stanął oznakowany radiowóz. Policjanci nie podejmowali próby kontroli. Na widok policyjnego samochodu kierowca ruszył - mówi w rozmowie z TVN Warszawa Magdalena Bieniak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Mężczyzna z niewiadomych przyczyn przestraszył się radiowozu, więc zaczął uciekać, a w ciągu kilku minut dwukrotnie przejechał na czerwonym świetle. Policyjny samochód cały czas jechał za nim, ale finał tego pościgu okazał się tragiczny w skutkach. BMW, chcąc najprawdopodobniej uniknąć zderzenia z innym pojazdem, uderzyło w drzewo. 

Wypadek
fot. Google Street View

- W wyniku uderzenia  dwie osoby nie żyją, kierowca i pasażer. Dwie inne zostały przewiezione do szpitala. Stan jednej jest poważny, życiu drugiej nie zagraża niebezpieczeństwo - przekazała dziennikarzom portalu Bieniak. Na miejscu zdarzenia pracuje policja oraz prokuratura. Śledczy będą teraz ustalać jego przyczyny oraz dokładne okoliczności.

Zobacz także

RadioZET.pl/TVN Warszawa/MP