Zamknij

Potrącił młodą kobietę na pasach i uciekł. Mimo reanimacji poszkodowana zmarła

18.09.2021 11:35
wypadek
fot. PIOTR TRACZ/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Do wypadku doszło w sobotę rano na drodze krajowej nr 44 w Mikołowie (woj. śląskie). Policja szuka kierowcy, który potrącił kobietę na przejściu dla pieszych i uciekł. Mimo reanimacji poszkodowana zmarła.

Wypadek wydarzył się ok. godziny 5.30 na ul. Gliwickiej (DK 44) - poinformował dyżurny Wydziału Ruchu Drogowego komendy wojewódzkiej w Katowicach. 

- Według świadków kobieta przechodziła na czerwonym świetle, a sprawca, który poruszał się samochodem osobowym, zbiegł - przekazała oficer prasowa KMP w Tychach mł. asp. Ewa Sikora w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".

Wypadek w Mikołowie. Policja szuka kierowcy, który śmiertelnie potrącił pieszą

- Na przejściu dla pieszych została potrącona piesza przez nieznanego sprawcę, który odjechał z miejsca zdarzenia. Trwają czynności zmierzające do jego wykrycia - powiedział policjant, cytowany przez PAP.

"Dziennik Zachodni" podaje, że kierowca prawdopodobnie poruszał się skodą fabią. Miał jechać szybko, co spowodowało dużą siłę uderzenia.

Krótko po wypadku kobieta była reanimowana, niestety nie udało się uratować jej życia. Według informacji policji była to młoda osoba, miała około 30 lat.

Po wypadku droga została zablokowana w obu kierunkach.

RadioZET.pl/PAP/"Dziennik Zachodni"