Zamknij

Cysterna przewróciła się na A1 i zablokowała ruch. Kierowca był pijany

PAP
26.11.2021 16:24
Wypadek w Mykanowie
fot. EAST NEWS/Picasa/Facebook/Auto Centrum Pomoc Drogowa Rajek

Przewrócona cysterna zablokowała w piątek ruch w kierunku Łodzi na autostradzie A1 w Mykanowie na Śląśku. Utrudnienia mogą potrwać do późnego popołudnia - wynika z informacji śląskiej policji. Kierowcy mogą objeżdżać zablokowany odcinek drogą krajową nr 43. Kierowca cysterny był pijany.

"Na autostradzie A1 w Mykanowie, kierujący ciężarową cysterną wpadł w poślizg, doprowadzając do wywrócenia pojazdu na bok. Mężczyzna trafił do szpitala. Ruch w kierunku na Łódź został całkowicie zablokowany" - poinformowała policja.

Z przewróconej na bok cysterny wyciekła gęstwa drożdżowa. Ciężarówką kierował 43-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Mężczyzna z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Wypadek w Mykanowie. Przewróciła się cysterna na A1

Policjanci przypuszczają, że kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze - na mokrej od deszczu nawierzchni utracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. Przewrócone auto całkowicie zablokowało oba pasy ruchu.

Za prowadzenie pojazdu po pijanemu grożą nawet dwa lata więzienia, a za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym - do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci i drogowcy zalecają kierowcom korzystanie z tras alternatywnych lub objazd zablokowanego odcinka - należy wówczas zjechać z autostrady na węźle Jasna Góra na drogę krajową nr 43.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Marek Błoński

C