Zamknij
wypadek
3 Zobacz galerię
fot. Komenda Powiatowa PSP w Starogardzie Gdańskim

Tragiczny wypadek wydarzył się w Osieku. Samochód uderzył w drzewo. Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne. W powiecie starogardzkim jedna osoba poniosła śmierć także na A1, w okolicy Bobrowca, na wysokości węzła w Kopytkowie, po uderzeniu w cysternę.

Do wypadku na DW-214 doszło w miejscowości Osiek około godz. 8.20. Samochód osobowy uderzył w drzewo. W pojeździe podróżowały trzy osoby. Jedna zginęła na miejscu, a dwie zostały przewiezione do szpitala.

- Na miejscu zastaliśmy auto osobowe po uderzeniu w drzewo – przekazał dyżurny stanowiska kierowania komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. - Kierujący samochodem marki mercedes, jadąc z Osieka w kierunku Warlubia, stracił na łuku drogi panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo - mówiła asp. Małgorzata Szweda z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gd. w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim".  - W wyniku zdarzenia 36-letni pasażer poniósł śmierć na miejscu. Kierowca i drugi pasażer zostali przewiezieni do szpitala - dodała.

Powiat starogardzki. Śmiertelny wypadek w Osieku i w okolicy Bobrowca

- W akcji w Osieku uczestniczyło 5 zastępów straży pożarnej - z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim oraz z ochotniczych straży pożarnych - poinformowała kpt. rzeczniczka straży pożarnej Karina Stankowska, cytowana przez portal starogardgdanski.naszemiasto.pl.

To niestety nie był jedyny wypadek drogowy w niedzielę w powiecie starogardzkim. Po godzinie 9 na autostradzie A1 samochód osobowy uderzył w cysternę przewożącą gaz propan-butan. Tragedia wydarzyła się w okolicy Bobrowca, na wysokości węzła Kopytkowo. Jedna osoba zginęła.

"Kończą się wakacje, większość z nas wraca teraz z urlopów, pamiętajmy, by za kółko wsiadać wypoczętym, nie spożywać alkoholu, jeśli wiemy, że będziemy prowadzić samochód. A najważniejsze to pamiętajmy, by dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Dojedźmy cało i zdrowo…" - apelują strażacy.

RadioZET.pl/starogardgdanski.naszemiasto.pl/Dziennik Bałtycki/Komenda Powiatowa PSP w Starogardzie Gdańskim