Zamknij
wypadek w Płazie
  • Płaza1
  • c1c00c11-7074-4722-ab54-ee0dfdf70d68
  • Płaza3
  • 5 Zobacz
fot. KP PSP Chrzanów

Śmiertelny wypadek w Płazie (woj. małopolskie). W zderzeniu z ciężarówką zginęła tam 25-latka. Przyczyną tragedii był wybuch opony.

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek w miejscowości Płaza w gminie Chrzanów na drodze wojewódzkiej nr 781. Scania z naczepą zderzyła się tam czołowo z samochodem osobowym marki Peugeot.

Płaza. 25-latka zginęła w zderzeniu z ciężarówką

Siła uderzenia musiała być duża, bo zarówno peugeot, jak i ciężarówka znajdowały się poza pasem jezdni. 

- Samochód osobowy znajdował się częściowo na boku, częściowo na dachu, samochód ciężarowy zawisł nad potokiem Płazianka - poinformował st. kpt. Grzegorz Michalczyk ze straży pożarnej w Chrzanowie.

Pojazdami podróżowali tylko kierowcy. Kierowca tira nie odniósł obrażeń. W wypadku zginęła 25-latka kierująca peugeotem. Strażacy opublikowali zdjęcia z miejsca wypadku, na których widać, że auto zostało kompletnie zmiażdżone.

- Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili za pomocą narzędzi hydraulicznych do uwalniania kierującej pojazdem osobowym. Po ewakuacji poszkodowanej z pojazdu przybyły na miejsce zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon kobiety - przekazał strażak.

- Według wstępnych ustaleń prawdopodobną przyczyną wypadku było pęknięcie opony w ciężarówce. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Zderzył się z peugeotem - oświadczyła Iwona Szelichiewicz, rzeczniczka prasowa KPP w Chrzanowie.

Kierowca scanii był trzeźwy. Została mu pobrana krew na oznaczenie alkoholu i środków odurzających we krwi.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/KP PSP Chrzanów/przelom.pl

C