Zamknij

Tragiczny wypadek w Rudzie Malenieckiej. Zginęły dwie osoby

12.07.2019 18:56
Tragiczny wypadek w Rudzie Malenieckiej. Zginęły dwie osoby
fot. OSP KSRG Ruda Maleniecka

W zderzeniu trzech samochodów osobowych w Rudzie Malenieckiej (Świętokrzyskie) na skrzyżowaniu dróg krajowych 42 i 74, w piątek po południu zginęły dwie osoby, a cztery zostały ranne – podała policja. W miejscu zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do wypadku doszło ok. godz. 16. Jak powiedziała PAP sierż. Marta Przygodzka z Komendy Powiatowej Policji w Końskich, w Rudzie Malenieckiej zderzyły się: volvo, ford fiesta i volkswagen passat.

Na miejscu zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby – kierujący volvo mężczyzna w wieku około 70 lat i 22-letnia pasażerka forda. Cztery osoby zostały przewiezione do szpitala.

sierż. marta przygodzka, policja

Wcześniej strażacy informowali tylko o sześciu osobach poszkodowanych.

Zobacz także

Policjanci ustalają dokładny przebieg wypadku. Na miejscu pracowali także strażacy i ratownicy medyczni, w tym śmigłowiec LPR.

Początkowo skrzyżowanie dróg krajowych nr 42 i 74 było całkowicie zablokowane. Obecnie wprowadzono tam ruch wahadłowy, którym kieruje policja.

Zobacz także

Droga krajowa nr 42 prowadzi z woj. opolskiego przez Śląsk i woj. łódzkie do woj. świętokrzyskiego. Z kolei droga krajowa nr 74 łączy woj. łódzkie - przez Kielce - z Lubelszczyzną.

RadioZET.pl/PAP