Zamknij

Kierowca miejskiego autobusu potrącił dziecko i odjechał. Policja szuka świadków

11.08.2021 16:15
karetka
fot. Adam STASKIEWICZ/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Kierowca miejskiego autobusu potrącił chłopca jadącego na rowerze i odjechał z miejsca wypadku, nie udzielając mu pomocy. 14-latek z obrażeniami głowy i ciała trafił do szpitala. Policja szuka świadków.

Do wypadku w Rybniku doszło w dzielnicy Chwałowice na ulicy 1-go Maja. W środę około południa 14-letniego chłopca potrącił miejski autobus przegubowy. Policjanci szukają świadków tego zdarzenia.

Rybnik. Autobus potrącił 14-latka. Policja apeluje o pomoc

Kierowca pojazdu nie zatrzymał się na miejscu wypadku i nie udzielił pomocy poszkodowanemu dziecku. - Autobus – najprawdopodobniej przegubowy – potrącił 14-latka jadącego na rowerze. Chłopiec z urazem głowy i ogólnymi obrażeniami ciała został zabrany do szpitala – poinformował mł. asp. Bartosz Polak z KMP w Rybniku w rozmowie z portalem rybnik.com.pl.

Z relacji świadków wynika, że  autobus nie zatrzymał się i odjechał z miejsca wypadku. Kierowca mógł nie zauważyć, że kogoś potrącił. Policjanci jednak nie wykluczają żadnego scenariusza, dlatego apelują o zgłaszanie się świadków. Chcą ustalić m.in. który pojazd potrącił chłopca.

- Prosimy wszystkie osoby, które mają informacje w tej sprawie o kontakt z tutejszym dyżurnym policji – przekazał Bartosz Polak. Dzwonić można pod numer 997 lub 47 85 572 55.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Rybnik.com.pl