Makabryczny wypadek w Rybniku. Uderzyła w motocyklistę jadącego z 8-letnią córką

Redakcja
26.03.2018 14:49
Wypadek w Rybniku
fot. Policja

Policjanci z rybnickiej komendy wyjaśniają okoliczności i przyczyny wczorajszego wypadku, do którego doszło na ulicy Rudzkiej. Po zderzeniu motocykla z samochodem osobowym do szpitala z licznymi złamaniami został przetransportowany kierujący jednośladem, a także 8-letnia pasażerka — podała policja.

Do wypadku doszło na ulicy Rudzkiej w Rybniku. Skręcająca samochodem w ulicę Energetyków 29-latka nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu motocykliście. Efektem było poważne zderzenie. 34-letniego mężczyznę przewieziono do szpitala z licznymi złamaniami.

zet2

Jego pasażerką była 8-letnia córka, dla której wypadek skończył się ogólnymi obrażeniami ciała.

Jak podała policja, uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, a mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania motocyklem.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

— Ładna pogoda i polepszające się warunki drogowe sprawiły, że fani dwóch kołek pojawili się na drogach. Dlatego apelujemy do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów i spoglądali w lusterko. Z kolei kierującym jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. W szczególności apelujemy, aby unikali brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości. Przypominamy również, że jazda motocyklem wymaga nie tylko zdrowego rozsądku i umiejętności, ale i posiadania uprawnień do kierowania — czytamy w komunikacie policji.

Rybniccy śledczy wyjaśniają teraz dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

zet3

RadioZET.pl/Policja/maal