Zamknij
Wypadek w Rzgowie
13 Zobacz galerię
fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Bmw po zderzeniu z latarnią rozpadło się na dwie części. Śmierć poniosły trzy młode osoby. Okoliczności tragicznego wypadku w Rzgowie niedaleko Łodzi bada prokuratura. – Nie sposób jeszcze przesądzać o przyczynie, ale zakładamy, że była nią brawurowa jazda i nadmierna prędkość. Mogło być to nawet 140 km na godzinę, ale czekamy jeszcze na opinię biegłego – powiedział w rozmowie z portalem RadioZET.pl rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. Śledczy sprawdzą też stan techniczny auta.

Wypadek w Rzgowie wydarzył się na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 91 z ulicą Pabianicką w środę wieczorem. Bmw, którym podróżowały cztery osoby, uderzyło w latarnię. Zginęły trzy młode osoby.

Wypadek w Rzgowie. Bmw się rozpadło, zginęły trzy osoby. Nowe fakty

Siła uderzenia była tak duża, że auto rozpadło się na dwie części. Prokuratura wstępnie założyła, że przyczyną wypadku była brawurowa jazda z nadmierną prędkością. – Mogło być to nawet 140 km na godzinę, ale czekamy jeszcze na opinię biegłego – powiedział w rozmowie z portalem RadioZET.pl rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Rzecznik przekazał, że śledczy zbadają także stan techniczny samochodu. – Sprawdzimy, czy nie wydarzyło się coś, co uniemożliwiło kontrolę nad pojazdem – przekazał nam Kopania.

W wypadku zginął 25-letni kierowca i dwie pasażerki, które siedziały z tyłu. Jedyny ocalały to 23-latek, który zajmował miejsce obok kierowcy. Poszkodowany trafił do szpitala.

Kopania potwierdził, że ofiary i poszkodowany to obywatele Ukrainy. Wszyscy się znali i w ostatnim czasie mieszkali w Łodzi. Gdy doszło do wypadku, prawdopodobnie wracali z zakupów. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Pabianicach.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl