Zamknij

Groźny wypadek na Dolnym Śląsku. Autokar zjechał do rowu i przewrócił się na bok

25.06.2022 20:38

Autokar przewożący ponad 30 osób wypadł z jezdni i zjechał do rowu w miejscowości Ścinawka Górna na Dolnym Śląsku - informuje Gazeta Wrocławska. 11 osób jest rannych.

Wypadek
fot. OSP Ścinawka Średnia

Wypadek zdarzył się w sobotę około godz. 18 na drodze numer 386 niedaleko polsko-czeskiej granicy w miejscowości Ścinawka Górna. Autokar przewożący 36 osób zjechał do rowu i przewrócił się na bok. Na miejsce wysłano pogotowie ratunkowe, w tym śmigłowce, a także straż pożarną i policję.

- Autokarem jechała wycieczka osób dorosłych z okolic Olsztyna. Pojazd złapał pobocze i zjechał z drogi - powiedziała Gazecie Wrocławskiej podinspektor Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Wypadek w Ścinawce Górnej. Autokar zjechał do rowu

Według wstępnych informacji policji obrażenia odniosło 11 osób, z czego trzy zostały zabrane śmigłowcami LPR do szpitali. - Podczas transportu osoby te były przytomne - powiedziała Martuszewska. Wcześniej policjantka mówiła, że życie poszkodowanych nie jest zagrożone.

Po pasażerów, którzy nie wymagali pomocy medycznej przyjechał autobus zastępczy. Działania służb na miejscu wypadku dobiegają końca.

Przyczynę wypadku ustala policja. Droga wojewódzka nr 386 jest zablokowana.

RadioZET.pl/Gazeta Wrocławska