Zamknij

Auto z dużą prędkością przebiło bariery na molo i wjechało do wody. Wydobyto ciało

14.01.2022 21:04

Samochód marki Skoda został wydobyty z wody i wyciągnięty na brzeg. W środku znaleziono ciało mężczyzny - powiedział PAP oficer prasowy komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie mł. bryg. Łukasz Szulborski. Auto zostało przeszukane, nie ma w nim innych ofiar - dodał.

zdjęcie ilustracyjne
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/zdjęcie ilustracyjne

Wypadek zdarzył się w piątek wieczorem na molo w Serocku koło Warszawy. Reporter tvnwarszawa.pl przekazał, że samochód z dużą prędkością miał przebić bariery ochronne i wjechać do wody. Auto zatonęło.

Służby otrzymały zgłoszenie o wypadku około godz. 19. Akcja ratunkowa już się zakończyła. Na miejscu wciąż pracują strażacy, policjanci, ratownicy medyczni i WOPR.

Wypadek w Serocku. Auto przebiło barierki na molo i wjechało do wody

Mł. asp. Agata Halicka z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie przekazała w rozmowie z "Gazetą Powiatową", że po godz. 19.20 kierowca samochodu osobowego rozpędził auto na plaży, wjechał na molo, przebił barierki mola i wpadł do wody.

Jest jeden świadek, który widział, jak ten samochód upadł na kawałek kry. Zanim się zanurzył pod wodę, kierowca przypalał sobie papierosa.

Krzysztof Jaworski, prezes WOPR-u w Legionowie

W akcję poszukiwawczą zaangażowano specjalistyczną grupę nurkową z Warszawy. O godz. 20.25 wrak samochodu został odnaleziony przez nurków ok. 30 metrów od mola na głębokości ok 6-8 metrów.

- Samochód marki Skoda został wydobyty z wody i wyciągnięty na brzeg. W środku znaleziono ciało mężczyzny - przekazał PAP oficer prasowy komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie mł. bryg. Łukasz Szulborski. - Auto zostało przeszukane, nie ma w nim innych ofiar. Wszystkie szyby są całe, nie ma więc możliwości, żeby ktoś wydostał się na zewnątrz - dodał.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/Marta Stańczyk/Gazetapowiatowa.pl/tvnwarszawa.pl