Zamknij

Koszmar na drodze. Ciężarówka uderzyła w szkolny autobus

30.09.2022 18:02

Do groźnego wypadku doszło na drodze nr 482 w miejscowości Siedliska w województwie łódzkim. Ciężarówka uderzyła w tył autobusu szkolnego. Ośmioro dzieci zostało rannych.

Wypadek autobusu szkolnego
fot. RadioZET/Mateusz Szkudlarek

Wypadek zdarzył się w piątek tuż przed godz. 15 na drodze nr 482 w Siedliskach koło Wieruszowa. Ośmioro dzieci zostało rannych, z czego pięcioro trafiło do szpitali - przekazał reporter Radia ZET Mateusz Szkudlarek.

Wypadek w Siedliskach. Ciężarówka uderzyła w szkolny autobus

- Tuż przed godz. 15 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z autobusem szkolnym, którym podróżowało 20 dzieci w wieku od trzech do 15 lat i dwoje opiekunów. Pięcioro (dzieci - red.) wymagało hospitalizacji - troje trafiło do szpitala w Wieluniu, a dwoje karetki zawiozły do Sieradza. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, ciężarówka z przyczepą najechała na tył autobusu. Na miejscu nadal pracuje dziewięć zastępów straży oraz policja, która bada okoliczności wypadku. Droga nr 482 jest zablokowana.

RadioZET.pl/PAP - Agnieszka Grzelak-Michałowska