Zamknij

Auto uderzyło w bramownicę i rozpadło się na pół. Nie żyje jedna osoba

Redakcja
03.05.2019 16:40
Wypadek
fot. Śląska Policja

Kierująca fiatem 29-letnia kobieta zginęła w wypadku, do którego doszło w piątek w Harbutowicach (woj. śląskie) – poinformował rzecznik cieszyńskiej policji asp. Krzysztof Pawlik. Samochód uderzył w bramownicę drogową i rozpadł się na dwie części.

- Kierująca fiatem mieszkanka gminy Skoczów jechała w kierunku Katowic. W rejonie węzła drogowego w Harbutowicach, po minięciu zjazdu na drogę S-52 w stronę Bielska-Białej, 29-latka straciła panowanie nad samochodem, zjechała na pas zieleni rozdzielający jezdnie i uderzyła w bramownicę drogową. Samochód w wyniku uderzenia rozpadł się na dwie części. Pierwszej pomocy kobiecie udzielali świadkowie wypadku. Pomimo szybkiej reakcji nie udało się uratować jej życia – powiedział Pawlik.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Policjant zaznaczył, że z relacji świadków wynika, iż przyczyną wypadku mogła być nadmierna prędkość. Ostatecznie wszystko ustalą cieszyńscy śledczy. Kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami.

Zobacz także

Rzecznik cieszyńskiej policji zaapelował do kierowców o rozwagę i stosowanie się do obowiązujących znaków i przepisów. „To, czy bezpiecznie dojedziemy do celu, w dużej mierze zależy od nas samych” – powiedział asp. Pawlik. 

RadioZET.pl/PAP