Zamknij

Kierowca audi wjechał w ludzi na przystanku. Wśród rannych dwie dziewczynki

30.11.2021 13:13
Wypadek w Starogardzie Gdańskim
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, zostało rannych, po tym jak kierowca audi wjechał w pasażerów czekających na przystanku autobusowym w Starogardzie Gdańskim – poinformowała straż pożarna.

Do groźnego wypadku doszło w Starogardzie Gdańskim na Pomorzu. Około godz. 10 jadący aleją Niepodległości 25-latek nagle zjechał na lewą stronę drogi. Wbił się na chodnik i wjechał w ludzi stojących na przystanku autobusowym koło targowiska. Ranne zostały trzy osoby, w tym dwie dziewczynki w wieku 10 oraz 11 lat.

Według pierwszych informacji nie było osób zakleszczonych. Na miejsce udały się cztery zastępy straży pożarnej i pogotowie ratunkowe.

Wypadek w Starogardzie Gdańskim

Jedną dziewczynkę przewieziono karetką do szpitala. Druga udała się tam z rodzicem, żeby sprawdzić, czy nic się jej nie stało. Policjanci przekazali, że ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierowca nie odniósł obrażeń i był trzeźwy. 

Policjanci apelują do kierowców o rozważną jazdę – we wtorek na drogach jest ślisko, a na Kociewiu (region na Pomorzu – red.) dodatkowo pada śnieg.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Maciej Bąk/PAP/oprac. AK

C