Zamknij

Kierowca tira był pijany. Staranował szlaban i wjechał pod pociąg

Redakcja
26.04.2019 21:13
Wypadek w Świebodzinie.
fot. Czytelnik RadioZET.pl

Wypadek w Świebodzinie. Kierowca tira, który zderzył się z pociągiem towarowym na przejeździe kolejowym, był nietrzeźwy. Staranował szlaban kolejowy i wjechał pod pociąg. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 18. Kierowca ciężarówki staranował szlaban i wjechał na zamknięty przejazd kolejowy. Chwilę później w tira wjechał pociąg towarowy. Jak przekazał Maciej Kimet z zespołu prasowego lubuskiej policji, nikomu – kierowcy ciężarówki, maszyniście pociągu ani innym postronnym osobom - nic się nie stało.

56-letni kierowca - obywatel Ukrainy - miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali go i będą szczegółowo ustalali okoliczności wypadku.

Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu, jednak nie chciał poddać się badaniu trzeźwości. Zrobił to dopiero w szpitalu, po badaniu krwi. Tam policyjny alkomat wskazał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia, a w sobotę zostaną z nim przeprowadzone czynności procesowe.

179be8d9-8d05-4afe-96bf-e9971d55d89c
fot. Czytelnik RadioZET.pl

Skutkiem wypadku jest wstrzymanie w Świebodzinie ruchu kolejowego na linii kolejowej nr 3 z Warszawy w kierunku Berlina. Jeden z wagonów pociągu towarowego się wykoleił. Nie ma jednak zagrożenia dla środowiska. Wprowadzono zmiany w kursowaniu pociągów dalekobieżnych i lokalnych.

Zobacz także

Pociągi PKP Intercity są kierowane zmienioną trasą przez Czerwieńsk, ich opóźnienia mogą sięgać około 90 minut. Natomiast Przewozy Regionalne wprowadził autobusową komunikację zastępczą na odcinku Toporów – Zbąszynek.

Na miejscu wypadku pracują służby techniczne. Wznowienie ruchu pociągów jest planowane około północy. Pasażerowie o zmianach w kursowaniu pociągów są informowani na stacjach i przystankach oraz przez drużyny konduktorskie.

RadioZET.pl/PAP