Zamknij

Nowe fakty ws. tragedii w Szaflarach. „Nagrania przeczą wersji egzaminatora”

Redakcja
31.08.2018 14:41
Szaflary
fot. PAP

Tragedia w Szaflarach. Zeznania egzaminatora nie znajdują potwierdzenia w zebranym materiale dowodowym – donosi „Gazeta Wyborcza”. W samochód, w którym prowadził on egzamin, uderzył pociąg. Zginęła 18-letnia kursantka.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Z zeznań egzaminatora wynika, że zdająca egzamin 18-latka mimo znaku „stop” i tzw. krzyży św. Andrzeja nie zatrzymała samochodu przed przejazdem kolejowym. Egzaminator również nie zareagował na znak „stop”, ale zeznał, że zamierzał po przejechaniu torów zatrzymać pojazd i zakończyć egzamin z wynikiem negatywnym.

Oskarżony zeznał, że z przyczyn niewyjaśnionych pojazd zatrzymał się na torach i zgasł. Mimo próby ponownego uruchomienia silnika nie udało się tego zrobić. Podejrzany w ostatnim momencie przed zderzeniem z pociągiem uciekł z samochodu. Oskarżony zeznał, że miał wydać polecenie do ucieczki z samochodu. Z jego relacji wynika, że nie podjął czynności reanimacyjnych.

Szaflary. Zeznania egzaminatora 

Prokurator Józef Palenik z Nowego Targu w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” zdradził, że nagrania z kamer w pojeździe nie potwierdzają wersji zdarzeń, którą w zeznaniach przedstawił egzaminator.

– Podejrzany twierdzi, że po wielokrotnych, nieudanych próbach odpalenia samochodu przez niego i kursantkę wydał nakaz ucieczki z auta. Śledczy nie znaleźli jednak potwierdzenia tych słów w zanalizowanych nagraniach – dodał. 

Zobacz także

Do wypadku doszło 23 sierpnia br. na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Szaflarach. 18-latkę z ciężkimi obrażeniami przewieziono do szpitala w Nowym Targu, gdzie zmarła. Mężczyzna usłyszał zarzut nieumyślnego doprowadzenia do katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/DG