Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wypadek w Szaflarach. Prokuratura wszczęła śledztwo [NOWE FAKTY]

24.08.2018 11:32
xxx wiadomosci

Prokuratura z Nowego Targu wszczęła dzisiaj śledztwo w sprawie wczorajszego tragicznego wypadku w Szaflarach. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pociąg uderzył w samochód, w którym trwał egzamin na prawo jazdy. Jak dowiedział się reporter Radia ZET Przemysław Taranek, to śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prokuratura bada wątek współodpowiedzialności egzaminatora. Zabezpieczono nagrania z kamer znajdujących się wewnątrz samochodu i pociągu oraz monitoring z kamery przemysłowej niedaleko torów. Biegli mają dziś próbować odtworzyć zarejestrowany na nich materiał – mówi Radiu ZET prokurator Justyna Rataj-Mykietyn.

W Szaflarach koło Nowego Targu pociąg uderzył w samochód na niestrzeżonym, ale oznakowanym przejeździe kolejowym. Ranna została jedna osoba – 18-latka, która zdawała egzamin na prawo jazdy. Niestety kilka godzin później zmarła.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Czerwony Telefon Radia ZET. — Samochód był w trakcie jazdy egzaminacyjnej. Egzaminator wybiegł z samochodu, kobieta została w środku. Potem w stanie krytycznym została przewieziona do szpitala — relacjonował słuchacz.

RadioZet.pl/PT/bm

Oceń