Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wypadek w Szczecinie. Auto wjechało w przystanek, 5 osób rannych

17.02.2017 23:11
xxx wiadomosci

Pięć osób zostało rannych w wypadku, do którego w piątek wieczorem w Szczecinie. Samochód osobowy wjechał tam w barierę oddzielającą jezdnię od przystanku tramwajowo-autobusowego. Poszkodowani trafili do szczecińskich szpitali, kierowcę zatrzymano. 

Szczecin fot. PAP

- Osobowy Mercedes wjechał na ul. Wyszyńskiego w barierę, która oddzielała jezdnię od przystanku tramwajowo-autobusowego –powiedziała aspirant Irena Kornicz z zespołu prasowego zachodniopomorskiej policji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 50-letni kierowca chwilę przed wypadkiem z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, który wjechał w bariery.

Poszkodowanych w wypadku zostało pięć osób, które stały na przystanku. Jak zaznaczyła Kornicz, kierowca Mercedesa był trzeźwy.

Poszkodowani zostali przewiezieni do szczecińskich szpitali. Mają od 17 do 70 lat. - Najpoważniejsze obrażenia ma 17-letnia dziewczyna, która została przewieziona do szpitala z urazem głowy i klatki piersiowej. Stan zdrowia pozostałych poszkodowanych czterech osób jest dobry, ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo – oświadczyła rzeczniczka zachodniopomorskiego pogotowia ratunkowego Elżbieta Sochanowska.

RadioZET.pl/PAP/MP

Oceń