Zamknij
Wypadek w Szczecinie przy ulicy Energetyków
7 Zobacz galerię
fot. PAP/Marcin Bielecki

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w Szczecinie. Tramwaj uderzył w naczepę ciężarówki na tymczasowym rondzie przy ulicy Energetyków. Strażacy wydobyli motorniczego, który był zakleszczony w kabinie. Mężczyzna z obrażeniami niezagrażającymi życiu został przewieziony do szpitala.

Wypadek zdarzył się we wtorek po południu na tymczasowym rondzie przy ulicy Energetyków w Szczecinie. Tramwaj jadący w kierunku pętli Turkusowa uderzył w naczepę ciężarówki.

Wypadek w Szczecinie. Tramwaj uderzył w naczepę ciężarówki

W kabinie został zakleszczony motorniczy. Strażakom udało się go wydobyć i przekazać ratownikom. Mężczyzna trafił do szpitala z obrażeniami, które nie zagrażają życiu. Rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Paulina Heigel przekazała Radiu Szczecin, że motorniczy doznał ogólnych potłuczeń. Żadnemu z pasażerów ani kierowcy ciężarówki nic się nie stało.

Po wypadku zablokowane było torowisko i po jednym pasie jezdni w obu kierunkach. Tramwaje, które jechały z pętli Turkusowa, dojeżdżały do Basenu Górniczego. Z kolei tramwaje linii nr 7 i 8 jadące od strony Bramy Portowej zawracały przez ulicę Dworcową.

Oficer Prasowy KMP w Szczecinie mł. asp. Ewelina Gryszpan przekazała portalowi RadioZET.pl, że w ruchu drogowym nie występują już utrudnienia. Policja wyjaśnia dokładne okoliczności wypadku.

RadioZET.pl/Radio Szczecin/oprac. AK