Wypadek w Tryńczy. Znamy przyczynę śmierci pasażerów auta! [NOWE FAKTY]

Redakcja
30.12.2017 18:25
Tryńcza
fot. Twitter/Strażacki.pl

Utonięcie było przyczyną śmierci wszystkich pięciu osób, których ciała zostały wyłowione w piątek z Wisłoka w Tryńczy (Podkarpackie) - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Przemyślu Marta Pętkowska. Dodała, że taką przyczynę wskazują wstępne wyniki sekcji zwłok wszystkich pięciu ofiar.

„Teraz najistotniejszym krokiem jest pozyskanie informacji. czy w krwi ofiar obecny był alkohol czy ewentualnie inne środki odurzające. Kolejnym krokiem będzie pozyskanie opinii biegłego do spraw ruchu drogowego” - powiedziała Pętkowska.

Zobacz także

Przeprowadzone zostaną szczegółowe oględziny pojazdu i jego stanu technicznego. Przesłuchani zostaną również świadkowie, śledczy będą ustalać również przebieg zdarzenia do momentu wypadnięcia z drogi.

„- Będziemy ustalać, co było bezpośrednią przyczyną wypadnięcia samochodu z drogi. Na razie możemy tylko domniemywać, wiemy, że była noc, padał deszcz i był przymrozek. Biegły wyliczy prędkość z jaką pojazd się poruszał” - zaznaczyła prokurator.

Zobacz także

Przeprowadzone wstępne oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia przez biegłego w zakresie ruchu drogowego wskazują, że pojazd przed wjechaniem do rzeki dachował.

Samochód znaleziony na dnie rzeki

W piątek policjanci i strażacy przez kilka godzin pracowali w okolicach rzeki Wisłok w Tryńczy. Użyty przez strażaków sonar wskazał, że na dnie rzeki znajduje się duży przedmiot. Prawdopodobnie samochód. Przed godz. 16 na brzeg wyciągnięto daewoo tico.

W środku znajdowało się pięć ciał - trzech kobiet oraz dwóch mężczyzn. Kobiety, w tym dwie siostry, w wieku 19, 18 i 16 lat były od kilku dni poszukiwane. Wyszły z domu 25 grudnia, ostatni raz widziane były w poniedziałek wraz z dwoma mężczyznami, jak wsiadały do daewoo tico. Pozostałe dwa ciała to zwłoki tych mężczyzn w wieku 24 i 27 lat. Wszyscy byli mieszkańcami gminy Tryńcza.

RadioZET.pl/PAP/MP