Zamknij

Tragedia w Tryńczy. Apel brata zmarłej nastolatki

Redakcja
04.01.2018 20:00
Tragedia w Tryńczy. Apel brata zmarłej nastolatki
fot. Agencja Gazeta

W czwartek w Tryńczy odbędzie się pogrzeb ostatniej z ofiar tragicznego wypadku. Brat zmarłej Klaudii zaapelował na łamach portalu ''Wirtualna Polska'', aby wstrzymać się z dalszym komentowaniem sprawy, do momentu wyjaśnienia przyczyn wypadku przez policję. 

We wtorek odbył się pogrzeb dwóch sióstr: Ani (16 l.) i Dominiki (18 l.). W środę na cmentarzu w Tryńczy pochowano Sławomira i Bogusława. Mężczyźni w przeszłości współpracowali m.in. z OSP Ubieszyn. - Znałem ich od urodzenia. Nie wiem, co powiedzieć - mówił w rozmowie z wp.pl prezes jednostki, Zdzisław Kulpa.

W czwartek o godzinie 13 odbyło się z kolei ostatnie pożegnanie Klaudii (19 l.).

Zobacz także

W piątek policjanci i strażacy przez kilka godzin pracowali w okolicach rzeki Wisłok w Tryńczy. Użyty przez strażaków sonar wskazał, że na dnie rzeki znajduje się duży przedmiot. Prawdopodobnie samochód. Przed godz. 16 na brzeg wyciągnięto daewoo tico.

W środku znajdowało się pięć ciał - trzech kobiet oraz dwóch mężczyzn. Kobiety, w tym dwie siostry, w wieku 19, 18 i 16 lat były od kilku dni poszukiwane. Wyszły z domu 25 grudnia, ostatni raz widziane były w poniedziałek wraz z dwoma mężczyznami, jak wsiadały do daewoo tico. Pozostałe dwa ciała to zwłoki tych mężczyzn w wieku 24 i 27 lat. Wszyscy byli mieszkańcami gminy Tryńcza.

Część opinii publicznej zaczęła obwiniać o całe tragiczne zdarzenie dwóch mężczyzn. Zdaniem brata jednej z ofiar - niesłusznie! - Znam obu chłopaków od podstawówki i nie wyobrażam sobie, że oni mieliby się przyczynić do wypadku. Spędziłem z nimi dużo czasu, zresztą historia jest tak długa, że brakłoby czasu na opowiadanie. Prawdą jest to, że były wtedy złe warunki atmosferyczne i mogło dojść po prostu do jakiejś pomyłki podczas kierowania, ale to pozostawmy policji, która wyjaśnia okoliczności zdarzenia - powiedział w rozmowie z ''WP'' brat Klaudii. 

Emocjonalny pogrzeb dwóch nastolatek z Tryńczy: 

RadioZET.pl/PAP/wp.pl/DG