Zamknij

Tragiczna śmierć 17-latka. Jego motocykl uderzył w drzewo

16.12.2020 18:53
wypadek w Trzebielu
fot. Policja Lubelska

Śmiertelny wypadek w lesie w pobliżu miejscowości Trzebiel w Żarach. Zginął w nim 17-latek jadący na motocyklu crossowym – poinformowała w środę Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji.

Wypadek ze skutkiem śmiertelnym w lesie w pobliżu miejscowości Trzebiel w Żarach. Zginął 17-latek. Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek (15 grudnia br.), na drodze gruntowej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że nastolatek wraz z kolegą wybrali się do lasu na swoich motocyklach crossowych.

Podczas jazdy leśną drogą 17-latek z nieznanej jeszcze przyczyny stracił panowanie nad sportowym motocyklem i uderzył w drzewo. Zginął na miejscu. Chłopak był mieszkańcem powiatu żarskiego.

Żary. 17-latek zginął w wypadku na motocyklu. Uderzył w drzewo

"Przypominamy miłośnikom motocrossu o zachowaniu szczególnej ostrożności. Jazda po nierównej, a jesienią i zimą także śliskiej nawierzchni, zawsze wiąże się z ogromnym ryzykiem" – powiedziała Berestecka.

Zobacz także

Dodała, że na drogach gruntowych nigdy nie wiadomo, jak zachowa się pojazd po gwałtownym najechaniu na dziurę, konar drzewa, czy śliski kamień przykryty liśćmi. Dlatego, znacznie bezpieczniejszym miejscem do uprawiania motocrossu są profesjonalnie przygotowane do tego tory.

167-178494
fot. Policja Lubuska

Postępowanie ws. opisanego wypadku nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Żarach.

RadioZET.pl/ PAP/ Policja w Żarach