Zamknij

Wjechała na pasy i uderzyła w pieszego. „Padł jak rażony prądem”

10.10.2019 11:38
Wypadek w Żaganiu. Wjechała na pasach w pieszego, padł jak rażony prądem
fot. Policja Lubuska

To mogło skończyć się tragedią. Na oznakowanym przejściu dla pieszych w lubuskim Żaganiu samochód osobowy potrącił pieszego. Jak opisuje policja, mężczyzna padł na ziemię jak rażony prądem. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu.

Na przejściu dla pieszych w Żaganiu potrącony został 35-latek. Do wypadku doszło we wtorek późnym popołudniem. Gdy pieszy był już na drugiej stronie jezdni, na przejście z impetem wjechała 67-latka kierująca seicento.

Potrącony mężczyzna pada na ziemię jak rażony prądem. Początkowo można było być przekonanym, że doszło do tragedii. 35-latek nie ruszał się

relacjonuje rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wielkopolskim nadkom. Marcin Maludy

Na miejsce wezwano karetkę. Na szczęście skończyło się na drobnych obrażeniach.

Potrącenie w Żaganiu będzie rozpatrywane jako kolizja. Bez poniesienia konsekwencji jednak się nie obejdzie. Policjanci odebrali 67-latce prawo jazdy i skierowali wniosek o ukaranie do Sądu.

Zobacz także

Piesi giną na drogach

Policja apeluje o ostrożność: piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu, którzy są najbardziej narażeni – mówi Maludy. O ostrożność służby proszą przede wszystkim teraz, gdy warunki na drogach są bardzo niekorzystne. „Kiedy jest ograniczona widoczność najlepszą receptą jest ściągnięcie nogi z gazu, a nie gnanie na oślep” – mówi rzecznik gorzowskiej policji.

Lubuska policja przypomina, że tylko w tym województwie od początku roku zginęło na drogach 11 pieszych, a 90 zostało rannych.

Zobacz także

RadioZET.pl/Policja Lubuska