Zamknij

Śmiertelny wypadek na S1. Zderzyły się trzy pojazdy. "Ciągnik z naczepą wjechał pod prąd"

PAP
17.01.2022 23:37

Jedna osoba nie żyje a cztery zostały ranne w wypadku na drodze S1 w Żywcu. Zderzyły się tam trzy pojazdy – poinformowała rzecznik żywieckiej policji asp. szt. Mirosława Piątek.

Śmiertelny wypadek na S1. Zderzyły się trzy pojazdy. "Ciągnik z naczepą wjechał pod prąd"
fot. Lukasz Solski/East News/zdjęcie ilustracyjne

Wypadek zdarzył się w poniedziałek późnym wieczorem na drodze S1. Rzecznik żywieckiej policji powiedziała, że według wstępnych ustaleń kierujący ciągnikiem z naczepą na rozwidleniu drogi nie zastosował się do oznakowania i wjechał pod prąd na trasę, gdzie zderzył się czołowo z osobowym audi, a następnie uderzył w busa.

 – Śmierć na miejscu poniósł kierowca audi. Do szpitala zostały przewiezione cztery osoby: pasażerka audi, kierowca tira oraz dwie osoby z busa – powiedziała Mirosława Piątek.

Wypadek w Żywcu. Zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba zginęła

Według rzecznik śląskiej Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Anety Gołębiowskiej autami podróżowało w sumie siedem osób. 
 
Trasa S1 jest na razie nieprzejezdna w obu kierunkach. Policjanci zorganizowali objazdy. Na miejscu jest prokurator, strażacy, a także policjanci, do których należało będzie ustalenie dokładnych okoliczności wypadku.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Marek Szafrański