Zamknij

Nie żyje 19-latek potrącony przez autobus. Do czasu przybycia służb nikt mu nie pomógł

Redakcja
09.02.2018 10:40
Wypadek
fot. KPP Lubin

Nie żyje 19-latek potrącony przez autobus na przejściu dla pieszych. Pomimo interwencji medycznej nie udało się go uratować. Niestety, zanim na miejsce wypadku dotarły służby, nikt z przechodniów nie pomógł mężczyźnie.

Do wypadku doszło w czwartek nad ranem na drodze krajowej nr 36 w Lubinie (woj. dolnośląskie). Młody mężczyzna przechodził na oznakowanym przejściu dla pieszych, gdy wpadł na niego autobus jadący w kierunku Wrocławia. 19-latek upadł na jezdnię i nie podnosił się z niej. Wezwano do niego karetkę oraz policję. Ratownicy medyczny próbowali go reanimować, a następnie pogotowie przetransportowało go do szpitala, gdzie niestety zmarł.

Zobacz także

Czy poszkodowany mógł przeżyć? Trudno powiedzieć, ale niestety faktem jest, że do momentu przybycia funkcjonariuszy policji oraz służb ratunkowych nikt mu nie pomógł. Kilkanaście osób stało dookoła i przyglądało mu się bez udzielenia pomocy.

Aktualnie trwa w tej sprawie śledztwo, nad którym nadzór sprawuje prokuratura. Ustalane są dokładne okoliczności wypadku. Nikomu jak na razie nie przedstawiono zarzutów.

Zobacz także

RadioZET.pl/Fakt24.pl/MP