Zamknij
Kierowca "wystraszył się" wyprzedzając. W wypadku zginął zawodnik MMA [ZDJĘCIA]
  • Wypadek w gminie Cewice 5
  • Wypadek w gminie Cewice 1
  • Wypadek w gminie Cewice 3
  • 6 Zobacz
fot. Facebook/KP PSP Lębork

Tragiczny wypadek zdarzył się w gminie Cewice na Pomorzu. Samochód osobowy, którym podróżowały cztery osoby, uderzył w drzewo. Na miejscu zginął 19-letni zawodnik MMA. Drugi pasażer w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Wypadek zdarzył się w niedzielę po południu na drodze wojewódzkiej nr 212 w pomorskiej gminie Cewice. Państwowa Straż Pożarna w Lęborku podała, że samochód osobowy, którym podróżowały cztery osoby, uderzył w drzewo. Zginął 19-latek, zawodnik MMA z klubu w Bytowie. Inny pasażer w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Wypadek w gminie Cewice. Zginął 19-lateni zawodnik MMA

Policja w Lęborku przekazała "Dziennikowi Bałtyckiemu", że samochód prowadził 18-letni kierowca, który niedawno zdał egzamin na prawo jazdy, ale jeszcze nie miał uprawnień. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że wyprzedzał inny pojazd w trakcie, gdy był wyprzedzany przez jeszcze inny samochód. Wystraszył się tego manewru, odbił w prawo i wtedy uderzył w drzewo – powiedziała cytowana przez "Dziennik Bałtycki" asp. Marta Szałkowska, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku.

Kierowca nie odniósł obrażeń, ale został przewieziony do szpitala na obserwację. W wypadku nie ucierpiał też inny z pasażerów. 

Na miejscu zdarzenia, poza policją i ratownikami pogotowia, pracowali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lęborku, a także ochotnicy z OSP Łebunia oraz Cewice. Przyleciał również śmigłowiec LPR.

Koledzy z Fight Clubu w Bytowie pożegnali zmarłego 19-latka. "Tragiczna wiadomość trafiła w dniu dzisiejszym do naszego klubu. Zawodnik naszego klubu... nasz kolega i wielu z nas przyjaciel Kuba w wieku 19 lat opuścił nasze szeregi. Trzymaj się wojowniku" – napisali na Facebooku.

RadioZET.pl/"Dziennik Bałtycki"/KP PSP w Lęborku/oprac. AK