Zamknij

Zderzenie auta z szynobusem. Jedna osoba nie żyje, trzy zostały ranne

Redakcja
02.11.2018 12:01
Wypadek
fot. Lubuska Policja

Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w wypadku auta osobowego i pociągu, do którego doszło w czwartek ok. godz. 10 na lokalnej drodze między Zwierzynem a Sarbiewem w woj. lubuskim. W związku z wypadkiem został wstrzymany ruch pociągów na linii Gorzów Wlkp. - Krzyż Wielkopolski.

Jak poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy, wypadek miał miejsce na niestrzeżonym przejeździe ze znakiem "stop" przez jedną z bocznych dróg. Z ustaleń policji wynika, że 32-latka kierująca citroenem C4 wjechała wprost przed nadjeżdżający pociąg (tzw. szynobus) relacji Gorzów - Krzyż. W wyniku uderzenia auto zsunęło się z nasypu i dachowało.

- W wypadku zginęła 57-letnia matka kierującej. Dwie inne osoby z jej rodziny – 38-letnia kobieta i 11-letnia dziewczynka - zostały ranne. Obie wraz z 32-latką zostały zabrane przez pogotowie do szpitala w Gorzowie. W akcji brał udział śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z pasażerów i obsługi pociągu nikt nie ucierpiał - powiedział Maludy.

Zobacz także

Dodał, że do czasu zakończenia oględzin miejsca wypadku, prowadzonych przez policjantów i prokuratora, ruch pociągów został wstrzymany. PKP uruchomiło autobusową komunikację zastępczą. Utrudnień w ruchu drogowym nie ma, gdyż do tragedii doszło na podrzędnej drodze.

Maludy przekazał PAP, że w woj. lubuskim to pierwszy tak poważny wypadek od początku policyjnej akcji "Znicz" związanej z okresem Święta Wszystkich Świętych. Akcja rozpoczęła się w środę i potrwa do niedzielnego wieczoru. 

RadioZET.pl/PAP/MP