Zamknij

Zderzenie dwóch autobusów. 5 osób zostało rannych

Redakcja
23.09.2018 20:40
Wypadek
fot. PAP

Pięć osób zostało poszkodowanych w wyniku zderzenia dwóch autobusów PKS-u, do którego doszło w niedzielę po południu w Nowogrodzie Bobrzańskim w powiecie zielonogórskim. Ich życie nie jest zagrożone - poinformowała rzeczniczka zielonogórskiej policji Małgorzata Stanisławska.

Rzeczniczka powiedziała, że jedna osoba została przetransportowana do szpitala na badania przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a cztery inne osoby zawiozły karetki. Wszyscy poszkodowani byli przytomni.

Wyniki badań osób uskarżających się na dolegliwości po tym zdarzeniu zadecydują, czy zostanie one zakwalifikowane jako wypadek, czy też jako kolizja” – dodała Stanisławska.

Zobacz także

Autobusy PKS-u z Żar zderzyły się krótko po godzinie 16 na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Zielonogórskiej. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że najprawdopodobniej jeden z kierowców nie zachował ostrożności i zjechał na przeciwny pas ruchu. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

W związku z wypadkiem nie ma poważnych utrudnień w ruchu tranzytowym. Zablokowane jeszcze skrzyżowanie można objechać innymi ulicami Nowogrodu Bobrzańskiego.

RadioZET.pl/PAP/MP