Zamknij

Dramatyczny wypadek w przedszkolu w Szczecinie. "Doszło do zatrzymania krążenia"

23.04.2021 18:06
Karetka
fot. ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER

Na placu zabaw jednego z przedszkoli w Szczecinie doszło do wypadku. Dwie dziewczynki zostały przewiezione do szpitala. U jednej z nich doszło do zatrzymania krążenia.

Do nieszczęśliwego wypadku na terenie jednego ze szczecińskich przedszkoli doszło około godziny 12. Dzieci bawiły się na placu zabaw. Pogotowie ratunkowe otrzymało wezwanie do dwóch dziewczynek (około siedmioletnich). 

- U jednego dziecka były trudności z oddychaniem, u drugiego doszło nawet do zatrzymania krążenia, ale udało się bardzo szybko przywrócić akcję serca - podała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Paulina Heigel.

Jak ustalił nieoficjalnie Onet, dziewczynki bawiły się skakanką. Podczas tej zabawy miało dojść do podduszenia. - Dwoje dzieci zostało przewiezionych do szpitala. Wyjaśniamy przyczyny i okoliczności tego zdarzenia - powiedziała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie mł. asp. Ewelina Gryszpan.

Wypadek w przedszkolu w Szczecinie. Prezydent miasta zapowiedział kontrolę 

"Dziś w naszym przedszkolu przy ul. Hożej zdarzył się wypadek, w wyniku którego poszkodowane są dwie dziewczynki. Jestem zszokowany tą sytuacją. Dzieci są pod opieką lekarzy. Czekam na wiadomości o ich stanie zdrowia. Jednocześnie zleciłem drobiazgową kontrolę, by wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia. Obejmie ona także urządzenia na placach zabaw wszystkich pozostałych placówek" - napisał na Facebooku prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

RadioZET.pl/PAP/Onet

C