Wypadek w szkole policyjnej. Dwie osoby ranne podczas zajęć

20.05.2019 20:02
Policja
fot. Shutterstock

Dwoje słuchaczy szkoły policyjnej zostało rannych po tym, jak trzymana przez wykładowcę broń w niekontrolowany sposób wystrzeliła. Poszkodowani trafili już do szpitala, a funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny oraz dokładne okoliczności zajścia. 

Incydent, o którym informuje Wirtualna Polska, miał miejsce w poniedziałek ok. godz. 16 podczas zajęć dla uczestników kursu podstawowego w Wyższej Szkole Policyjnej w Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie). 

Zobacz także

 Dwie osoby zostały ranne - to 29-letnia kobieta i 30-letni mężczyzna. Oboje zostali przewiezieni do szpitala, wcześniej na miejscu udzielono im pierwszej pomocy. Byli przytomni - przekazał w rozmowie z WP podinsp. Marcin Piotrowski, rzecznik prasowy WSP w Szczytnie.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

O wykładowcy, który prowadził zajęcia, Piotrowski powiedział, że "to jeden z naszych najlepszych i najbardziej doświadczonych wykładowców. Ma 28 lat nienagannej służby. Wszyscy jesteśmy tym wstrząśnięci". 

Zobacz także

Na miejsce dotarli policjanci z miejscowej komendy powiatowej, a także prokurator. Zabezpieczono już broń i łuski, a wedle wstępnych ustaleń zdarzenie było po prostu nieszczęśliwym wypadkiem. 

RadioZET.pl/wp.pl