Zamknij

Dramatyczny wypadek. Ciężarówka wypadła z wiaduktu. Jedna osoba nie żyje

Redakcja
28.02.2019 15:10
Wypadek
fot. PAP

Zablokowana jest obwodnica Świecia (woj. kujawsko-pomorskie), będąca odcinkiem drogi S5, gdzie samochód osobowy zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z ciężarówką, która spadła z wiaduktu i stanęła w płomieniach. Jedna osoba zginęła, dwie zostały ranne.

Z informacji oddziału GDDKiA wynika, że wypadek zdarzył się na 12. kilometrze drogi S5 między Nowymi Marzami a Świeciem. W wyniku zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym ciężarówka spadła z wiaduktu na drogę wojewódzką 239 i stanęła w płomieniach. 

Ogień ugasili strażacy, a policja kieruje ruch aut na objazdy. Niestety w zdarzeniu zginęła jedna osoba (kierowca tira), a dwie odniosły obrażenia. 

Szczegóły zajścia podaje lokalny portal extraswiecie.pl. Kierowca ciężarówki, gdy tylko ujrzał auto jadące z naprzeciwka, miał wykonać ryzykowny manewr w celu uniknięcia czołowego zderzenia. Niestety, wjechał w barierkę i wypadł z wiaduktu na biegnącą pod konstrukcją jezdnię. 

– Jechałem tuż za fordem, kiedy doszło do wypadku. Zbiegłem na dół, żeby pomóc kierowcy ciężarówki. Zobaczyłem, że łomocze w szybę. Rozejrzałem się dookoła i po chwili znalazłem jakiś metalowy przedmiot. Rozbiłem nim szybę i pomogłem mu wyjść na zewnątrz – relacjonuje w rozmowie z portalem świadek wypadku. 

RadioZET.pl/PAP/extraswiecie.pl/MP