Kłótnia pary zakończona...dachowaniem auta. Pijany pasażer zaciągnął hamulec

Redakcja
20.05.2019 21:45
Wypadek

Będący pod wpływem alkoholu pasażer Volkswagena spowodował wypadek, w wyniku którego auto dachowało w przydrożnym rowie. Wcześniej pokłócił się ze swoją prowadzącą pojazd partnerką i w pewnym momencie zaciągnął hamulec ręczny. 

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę kilka minut po godzinie 20 między Ornetą a Lidzbarkiem Warmińskim (woj. warmińsko-mazurskie). Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, zastali samochód marki Volkswagen Golf, wywrócony w rowie na dachu.

Zobacz także

Jak się okazało, podczas jazdy 40-letni pasażer pokłócił się ze swoją 51-letnią partnerką, która kierowała pojazdem. Mężczyzna miał pretensje do kobiety i w trakcie podróży chciał wysiąść z auta. W pewnym momencie natomiast zaciągnął hamulec awaryjny ręczny, co spowodowało, że samochód wpadł w poślizg, kierująca straciła nad nim panowanie i dachowała w przydrożnym rowie.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Pasażer i kierująca, pomimo skrajnie niebezpiecznej sytuacji na drodze, wyszli z tego bez obrażeń. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało zaś, że pasażer, mieszkaniec powiatu mrągowskiego, był pijany. 40-latek za spowodowanie zagrożenia niebezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

RadioZET.pl/warminsko-mazurska.policja.gov.pl