Zamknij

Tragiczny wypadek we Wrocławiu. Samochód wjechał w przystanek

23.06.2022 09:14

We wtorek rano trzy samochody zderzyły się we Wrocławiu. Jedno z aut wjechało w przystanek i śmiertelnie potrąciło 74-letniego mężczyznę - podała Gazeta Wrocławska.

Wypadek we Wrocławiu
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Wypadek zdarzył się przed godz. 7 na ulicy Grabiszyńskiej przy skrzyżowaniu z Kolejową we Wrocławiu. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe.

- Dwa samochody przemieszczały się w stronę centrum miasta, lewym pasem poruszało się bwm, a prawym pasem audi. Kierowca audi wykonał manewr zmiany pasa ruchu na lewy, niestety nie zauważył, że tym samym pasem porusza się obok niego pojazd marki bmw. Doszło do zderzenia, po czym bwm zostało podbite przez krawężnik, który ogranicza wyspę przystankową. Stało się to tak nieszczęśliwie, że samochód koziołkował i wpadł na przystanek, na którym na tramwaj oczekiwał mężczyzna - przekazał oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu podkom. Wojciech Jabłoński.

Wypadek we Wrocławiu. Nie żyje 74-latek

Ofiarą śmiertelną jest 74-letni mężczyzna, który stał na przystanku i czekał na tramwaj. Poszkodowana została jeszcze jedna osoba, która jest w ciężkim stanie. Na miejscu pracuje policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. - Nie zostali poszkodowani. Samochodem bmw kierował 22-latek, a pojazdem marki audi 67-latek - powiedział policjant.
Uszkodzony został także trzeci pojazd, który znajdował się przed samochodami, które uczestniczył w zdarzeniu.

RadioZET.pl/Gazeta Wrocławska/Tuwroclaw.com/PAP