Ujawniono koszt naprawy limuzyny Macierewicza po wypadku

Redakcja
10.12.2018 13:28
Wypadek z udziałem Antoniego Macierewicza. Ujawniono, ile kosztowała naprawa auta
fot. Pawel Skraba/REPORTER/East News

Naprawa limuzyny byłego szefa resortu obrony Antoniego Macierewicza, która miała wypadek w styczniu 2017 roku, kosztowała 170 tys. złotych. Nieoficjalnie ustalił to portal Dziennik.pl. Samochód wrócił do służby w Żandarmerii Wojskowej. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Sprawa dotyczy wypadku z 25 stycznia 2017 roku. W Lubiczu koło Torunia zderzyły się dwa samochody BMW Żandarmerii Wojskowej (w jednej z nich znajdował się ówczesny minister obrony narodowej Antoni Macierewicz) i sześć pojazdów cywilnych.

Ranne zostały trzy osoby, a minister przesiadł się do innego samochodu i pojechał do Warszawy. Zarzuty za spowodowanie wypadku usłyszał kierowca pojazdu Macierewicza.

Zobacz także

– Pojazdy zostały naprawione i wróciły do służby – powiedział ppłk Artur Karpienko, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej, cytowany przez portal Dziennik.pl.

Jednak MON i ubezpieczyciel nie chcieli ujawnić, jaki był koszt naprawy limuzyny, która wiozła Macierewicza. Portal nieoficjalnie ustalił, że wyniósł on 170 tysięcy złotych. 

Dziennik.pl podkreślił, że najtańsze auto BMW serii 7 kosztuje co najmniej 420 tys. zł. Jednocześnie pieniądze wydane na naprawę limuzyny Macierewicza pozwala na zakup np. nowej Skody Superb w najbogatszej wersji Laurin & Klemanet lub nowego BMW serii 3.

Zobacz także

Informację o kosztach naprawy samochodu Żandarmerii starał się uzyskać w ramach interpelacji poseł PO Krzysztof Brejza.

– Nie wierzę w to, że Żandarmeria Wojskowa nie posiada informacji o kosztach remontu. To celowe ukrywanie prawdy o kosztach tego PiS-owskiego karambolu – skomentował polityk w rozmowie z portalem.

Kosztów naprawy również BMW z serii 7 nie ukrywało Biuro Ochrony Rządu. Po tym, jak 4 marca 2016 roku limuzyna z prezydentem Andrzejem Dudą wpadła w poślizg na autostradzie i wpadła do rowu, wydano 131 tys. złotych na naprawę opancerzonego BMW serii 7 High Security.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dziennik.pl/PTD