Zamknij
Karetka - zdjęcie ilustracyjne
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Bmw zderzyło się z karetką jadącą na sygnale we Wrocławiu. Ranna została kierująca karetką i siedząca obok niej ratowniczka, która straciła przytomność. Jej stan był na tyle poważny, że zabrano ją do szpitala.

Wypadek zdarzył się we wtorek na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i ulicy Borowskiej we Wrocławiu. Zderzyła się tam karetka z samochodem osobowym marki BMW.

– Kierująca karetką wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle jako pojazd uprzywilejowany na sygnałach świetlnych i dźwiękowych. Z prawej strony jechał kierowca bmw, który zgodnie z przepisami wjechał na zielonym świetle, jadąc aleją Armii Krajowej w kierunku skrzyżowania ze Ślężną i zderzył się z karetką – poinformował w rozmowie z portalem RadioZET.pl sierżant sztabowy Paweł Noga z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. 

Wypadek we Wrocławiu. Bmw uderzyło w karetkę

Bmw wypadło na pobocze i uderzyło w znak drogowy, ale ucierpiały tylko osoby jadące karetką. Ranna została kierująca i siedząca obok niej ratowniczka, która straciła przytomność. Kobieta została przetransportowana do szpitala.

Kierujący byli trzeźwi. Policjant stwierdził, że na razie nie ma wskazanego sprawcy wypadku. Zwrócił uwagę, że karetka wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle. – Przepisy mówią, że mimo uprzywilejowania w takiej sytuacji kierujący pojazdem powinien zachować szczególną ostrożność – wyjaśnił Noga. „Gazeta Wrocławska” ustaliła nieoficjalnie, że kobieta, która prowadziła karetkę, zaczęła pracę dopiero w poniedziałek.

RadioZET.pl/"Gazeta Wrocławska"/Fakt/oprac. AK