Zamknij

Wypełnij PIT za 2016 na komputerze, sprawdź, do kiedy jest termin

Redakcja
06.03.2017 14:00
Wypełnij PIT za 2016 na komputerze, sprawdź, do kiedy jest termin
fot. e-pity

Wystarczy skorzystać z darmowej aplikacji na komputery PC lub wejść na specjalną stronę internetową, by wypełnić deklarację PIT szybko i bez problemów.

Obecnie nie musimy już godzinami siedzieć nad drukiem PIT i wszystko liczyć i wypełniać ręcznie. Z pomocą przychodzą programy komputerowe, z których możemy w pełni korzystać za darmo. Dzięki temu nie będziemy musieli walczyć z zawiłymi i skomplikowanymi formularzami PIT, które co roku trzeba złożyć w danym Urzędzie Skarbowym. 

Darmowa aplikacja do PIT-ów 2016

Z aplikacją e-pity (pobierz tutaj) w mniej niż godzinę wypełnimy i rozliczymy zeznanie podatkowe PIT za 2016 rok. Wszystko dzięki wygodnemu kreatorowi, który krok po kroku przeprowadzi nas proces wypełnienia deklaracji podatkowej. Ukończony PIT będziemy mogli wydrukować w celu zaniesienia lub wysłania do Urzędu Skarbowego, lub skorzystamy z funkcji wysłania go przez Internet.

epity_1

Z pomocą aplikacji komputerowej możliwe jest wypełnienie takich deklaracji PIT za 2016 rok jak PIT-37, PIT-36 i 36L, PIT-28, PIT-38, PIT-39, PIT/B, PIT/BR, PIT/DS, PIT/D, PIT/2, PIT/2A, PIT/2K, PIT/O, PIT/Z, PIT/ZG, PIT-28/A, PIT-28/B, ZAP-3 i NIP-7.

Specjalny kreator przeprowadzi nas przez wszystkie punkty wypełnienia zeznania podatkowego. W pierwszej kolejności wprowadzimy swoje dane osobowe, następnie podamy dochody roczne z tytułu prowadzonych działalności, a następnie podamy ewentualnie przysługujące nam ulgi. Aplikacja następnie wprowadzi podane przez nas dane i informacje w odpowiednie pola i wyliczy przysługujący nam zwrot podatku lub należną dopłatę podatku.

Zagłosuj

Złożyłeś już deklarację PIT za 2016 rok?

Liczba głosów:

Wypełnij zeznanie podatkowe PIT 2016 przez Internet

Jeśli nie chcemy korzystać z aplikacji na komputerach Windows, możemy również skorzystać z interaktywnego formularza dostępnego na stronie internetowej. Wersja on-line e-pitów umożliwia rozliczanie za 2016 rok, równie wygodnie i sprawnie jak jej windowsowy odpowiednik. Ponadto jest zgodna ze wszystkimi systemami operacyjnymi: Windows, Linux i MacOS, a więc nie powinniśmy mieć z nią problemów jeśli posiadamy inny niż Windows system operacyjny. Do jej pracy wymagany jest jedynie dostępu do Internetu.

Na stronie internetowej, również będziemy mogli skorzystać z wygodnego kreatora, przeprowadzającego nas przez skomplikowane procedury wypełnienia deklaracji PIT. Natomiast bardziej zaawansowani użytkownicy, mogą pobrać ze strony czysty formularz deklaracji, by go samodzielnie wypełnić na komputerze lub wydrukować, a następnie odręcznie wprowadzić do niego dane.

epity_2

PIT 2016 - terminy

Jeśli czekamy na dokument PIT-11 od naszego pracodawcy, to musimy go otrzymać w terminie do 28 lutego (jeśli przekazuje osobiście), lub dokument ten powinien zostać wysłany do nas, właśnie do tego dnia.

Warto pamięć, że jeśli składamy deklaracje takie jak PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 lub PIT-39, to mamy czas na ich złożenie lub wysłanie do odpowiedniego Urzędu Skarbowego do dnia 1 maja 2017r.

Zagłosuj

Korzystałeś już z programów do wypełniania deklaracji PIT?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/AM