Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wypełnij PIT za 2016 na komputerze, sprawdź, do kiedy jest termin

06.03.2017 14:00
xxx wiadomosci

Wystarczy skorzystać z darmowej aplikacji na komputery PC lub wejść na specjalną stronę internetową, by wypełnić deklarację PIT szybko i bez problemów.

Wypełnij PIT za 2016 na komputerze, sprawdź, do kiedy jest termin fot. e-pity

Obecnie nie musimy już godzinami siedzieć nad drukiem PIT i wszystko liczyć i wypełniać ręcznie. Z pomocą przychodzą programy komputerowe, z których możemy w pełni korzystać za darmo. Dzięki temu nie będziemy musieli walczyć z zawiłymi i skomplikowanymi formularzami PIT, które co roku trzeba złożyć w danym Urzędzie Skarbowym. 

Darmowa aplikacja do PIT-ów 2016

Z aplikacją e-pity (pobierz tutaj) w mniej niż godzinę wypełnimy i rozliczymy zeznanie podatkowe PIT za 2016 rok. Wszystko dzięki wygodnemu kreatorowi, który krok po kroku przeprowadzi nas proces wypełnienia deklaracji podatkowej. Ukończony PIT będziemy mogli wydrukować w celu zaniesienia lub wysłania do Urzędu Skarbowego, lub skorzystamy z funkcji wysłania go przez Internet.

epity_1

Z pomocą aplikacji komputerowej możliwe jest wypełnienie takich deklaracji PIT za 2016 rok jak PIT-37, PIT-36 i 36L, PIT-28, PIT-38, PIT-39, PIT/B, PIT/BR, PIT/DS, PIT/D, PIT/2, PIT/2A, PIT/2K, PIT/O, PIT/Z, PIT/ZG, PIT-28/A, PIT-28/B, ZAP-3 i NIP-7.

Specjalny kreator przeprowadzi nas przez wszystkie punkty wypełnienia zeznania podatkowego. W pierwszej kolejności wprowadzimy swoje dane osobowe, następnie podamy dochody roczne z tytułu prowadzonych działalności, a następnie podamy ewentualnie przysługujące nam ulgi. Aplikacja następnie wprowadzi podane przez nas dane i informacje w odpowiednie pola i wyliczy przysługujący nam zwrot podatku lub należną dopłatę podatku.

Zagłosuj

Złożyłeś już deklarację PIT za 2016 rok?

Wypełnij zeznanie podatkowe PIT 2016 przez Internet

Jeśli nie chcemy korzystać z aplikacji na komputerach Windows, możemy również skorzystać z interaktywnego formularza dostępnego na stronie internetowej. Wersja on-line e-pitów umożliwia rozliczanie za 2016 rok, równie wygodnie i sprawnie jak jej windowsowy odpowiednik. Ponadto jest zgodna ze wszystkimi systemami operacyjnymi: Windows, Linux i MacOS, a więc nie powinniśmy mieć z nią problemów jeśli posiadamy inny niż Windows system operacyjny. Do jej pracy wymagany jest jedynie dostępu do Internetu.

Na stronie internetowej, również będziemy mogli skorzystać z wygodnego kreatora, przeprowadzającego nas przez skomplikowane procedury wypełnienia deklaracji PIT. Natomiast bardziej zaawansowani użytkownicy, mogą pobrać ze strony czysty formularz deklaracji, by go samodzielnie wypełnić na komputerze lub wydrukować, a następnie odręcznie wprowadzić do niego dane.

epity_2

PIT 2016 - terminy

Jeśli czekamy na dokument PIT-11 od naszego pracodawcy, to musimy go otrzymać w terminie do 28 lutego (jeśli przekazuje osobiście), lub dokument ten powinien zostać wysłany do nas, właśnie do tego dnia.

Warto pamięć, że jeśli składamy deklaracje takie jak PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 lub PIT-39, to mamy czas na ich złożenie lub wysłanie do odpowiedniego Urzędu Skarbowego do dnia 1 maja 2017r.

Zagłosuj

Korzystałeś już z programów do wypełniania deklaracji PIT?

RadioZet.pl/AM

Oceń
Tagi