Zamknij

Wypłaty z 500 plus zagrożone? Urzędnicy planują strajk

Redakcja
10.10.2018 10:00
500 plus
fot. Lukasz Solski/ East New

Wypłaty z 500 plus zagrożone? Jak podaje środowy „Super Express”, urzędnicy skarżą się na niskie zarobki i szykują się do protestu. 

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Rodzina 500 plus to sztandarowy program rządu Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Za jego realizację odpowiadają samorządy, czyli w rzeczywistości tysiące urzędników, którzy zaczynają skarżyć się na zbyt niskie wynagrodzenie swojej pracy. 

Jak informuje „Super Express”, urzędnicy zawiązali ogólnopolski komitet protestacyjny i na 12 października zapowiadają wielką akcję protestacyjną w Warszawie.

Zobacz także

– Wyjdziemy na ulice, bo mamy już dosyć pracy za płacę minimalną, a takie zarobki oferuje nam większość gmin. Jesteśmy źle opłacani i jest nas za mało. Rząd wprowadza nowe programy, a pieniądze, które idą na ich obsługę, nie trafiają do pracowników, lecz są przez gminy wykorzystywane na inne cele – mówi Paweł Maczyński z Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej.

Wypłaty z 500 plus zagrożone? 

Jeden z dyrektorów resortu rodziny zapewnia, że rząd dał gminom pieniądze na obsługę programu. Urzędnicy twierdzą zaś, że ich dwuletnie negocjacje z rządem nie przyniosły efektu. Na jesień planowany jest ogólnopolski strajk w ośrodkach pomocy społecznej, co może wpłynąć na opóźnienia w wypłacie 500 plus. 

RadioZET.pl/Super Express/DG