300 plus nie dla wszystkich. Kto nie dostanie wyprawki szkolnej?

Redakcja
07.05.2018 09:56
300 plus nie dla wszystkich. Kto nie dostanie wyprawki szkolnej?
fot. Pixabay

„Wyprawka 300 plus” nie dla wszystkich uczniów? Hucznie zapowiadany kolejny program rządu PiS ma wiele luk — donosi portal WP Finanse. W kwietniu szef polskiego rządu zapewniał, że pieniądze z wyprawki przysługują każdemu dziecku do 18. roku życia. Jak się okazuje, to nieprawda. 

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Zagłosuj

Czy uważasz, że program "Wyprawka 300+" to dobry pomysł?

Liczba głosów:

W połowie kwietnia w Warszawie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy pod hasłem „Polska jest jedna”. Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu zapowiedział kilka nowych projektów, w tym wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł dla uczniów

Premier wskazywał, że rozpoczęcie roku szkolnego wiąże się z dużymi wydatkami dla polskich rodzin. Dodatkowo zapewniał, że pieniądze z wyprawki przysługującej każdemu dziecku do 18. roku życia będą wypłacane w sierpniu każdego roku. 

Program 300 plus — wyprawka dla uczniów

Okazuje się, że nowa propozycja Prawa i Sprawiedliwości wyklucza z pomocy pewne grupy małoletnich. Nowe przepisy nie przewidują przyznania pieniędzy podopiecznym domów dziecka. Na wyprawkę szkolną nie mogą też liczyć 6-latki, którzy według przepisów nie są jeszcze uczniami. 

Zobacz także

Koszt rządowego programu „Wyprawka 300 plus” dla uczniów opiewa na kwotę 1,5 miliarda złotych rocznie. 

RadioZET.pl/WP Finanse/DG