Zamknij

Wyrok ws. Kajetana P. nie zapadł. Znamy termin następnej rozprawy

05.07.2019 12:28
Kajetan
fot. Piotr Molecki/East News

Sąd wznowił przewód sądowy w sprawie oskarżonego o brutalne morderstwo Kajetana P. Stało się tak z powodu nowych okoliczności dowodowych. Wyroku więc na razie nie będzie, a kolejna rozprawa zaplanowana jest na 4 października.

O sprawie informuje reporterka Radia ZET Anna Józefowicz. Kajetan P. został już z powrotem przetransportowany do aresztu:

Pierwotnie na godz. 10.30 w piątek Sąd Okręgowy w Warszawie wyznaczył termin ogłoszenia orzeczenia w procesie Kajetana P. Odczytanie wyroku miało się odbyć przy zachowaniu nadzwyczajnych środków ostrożności w specjalnym budynku Sądu Okręgowego w Warszawie przeznaczonym do sądzenia najgroźniejszych przestępców.

Kajetan P. oskarżony o zabójstwo

Jak wynika z ustaleń śledztwa, w lutym 2016 r. Kajetan P. – pod pozorem rozpoczęcia nauki języka włoskiego – spotkał się z tłumaczką Katarzyną J. w jej mieszkaniu na warszawskiej Woli. Tam ją zabił, używając noża. Aby ukryć zwłoki i uniknąć odpowiedzialności, oskarżony rozczłonkował zwłoki kobiety i przewiózł je do wynajmowanego przez siebie mieszkania.

Zobacz także

Oskarżony był poszukiwany przez prokuraturę listem gończym. Ujęto go po 11 dniach na Malcie i przekazano stronie polskiej. Podczas przesłuchania mężczyzna nie okazał skruchy. Z jego wyjaśnień wynikało, że lektorka była przypadkową ofiarą. Mówił, że postanowił zabić człowieka „w ramach pracy nad sobą i walki ze słabościami”.

Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa oraz ataku na policjanta trafił do Sądu Okręgowego w Warszawie w lipcu 2017 roku. Proces w tej sprawie rozpoczął się w maju 2018 r. przed warszawskim sądem okręgowym. Z kolei do odrębnego postępowania w Sądzie Rejonowym Warszawa-Mokotów trafiła sprawa ataku na biegłą psycholog.

RadioZET.pl/PAP