''Wyrwiemy Kaczyńskiemu parę złotych''. Stonoga oferuje pomoc kierowcy Volvo

Redakcja
29.03.2017 21:27
Stonoga
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER

Wypadek rządowej limuzyny z udziałem sekretarza stanu w resorcie obrony narodowej nie umknął uwadze Zbigniewa Stonogi. Biznesem na swoim Facebookowym koncie zaproponował pomoc kierowcy samochodu, z którym zderzyło się BMW ministra Kownackiego.

Zbigniew Stonoga znany jest ze swej krytycznej postawy wobec rządzącej partii Prawa i Sprawiedliwości. Na swoim profilu w mediach społecznościowych często też publikuje różnego rodzaju charytatywne zbiórki, mające na celu pomoc biednym i odrzuconym. Dziś postanowił połączyć oba fakty.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Gdy w mediach pojawiła się informacja o kolizji rządowego BMW z Volvo na jednym z warszawskich skrzyżowań, Stonoga zwrócił się na Facebooku do kierowcy samochodu o kontakt.

''Pani/Pan się odezwie na maila zstonoga@zstonoga.pl to wyrwiemy kaczyńskiemu parę złotych z rządowej kieszeni'' - napisał.

Zobacz także

Z podobną inicjatywą po wypadku premier Szydło w Oświęcimiu wyszedł jeden z internautów. Utworzył on internetową zbiórkę pieniędzy na nowe Seicento dla kierowcy, który zderzył się z samochodem wiozącym szefową polskiego rządu. Akcja odniosła sukces. Udało się zebrać ponad 150 tysięcy złotych.

Wypadek z udziałem Bartosza Kownackiego

Do wypadku doszło w Warszawie, na rogu ulic Ludnej i Wioślarskiej. Kolumna rządowa poruszała się ulicą Wioślarską od strony Mostu Poniatowskiego. Rządowe BMW przewożące wiceministra i należące do Żandarmerii Wojskowej - według świadków - jechało na sygnałach świetlnych i dźwiękowych.

Prowadzący auto rządowe próbował przejechać przez skrzyżowanie ulic Wioślarskiej i Ludnej na czerwonym świetle. Wtedy zderzył się z samochodem Volvo, który miał zielone światło. Kierowca Volvo utrzymuje, że sygnałów wydawanych przez kolumnę rządową nie słyszał.

RadioZET.pl/DG