Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pijana 42-latka nie chciała wyjść z szopki. Uszkodziła lewą dłoń króla Baltazara [WIDEO]

21.12.2018 16:26
xxx wiadomosci

Areszt i wysoka grzywna grozi pijanej 42-latce z Wyszkowa (woj. mazowieckie), która nie chciała opuścić bożonarodzeniowej szopki. Tłumaczyła, że chciała przykryć siankiem małego Jezusa.

Wyszków. Pijana 42-latka nie chciała wyjść z szopki. Uszkodziła lewą dłoń króla Baltazara fot. herbert2512/Pixabay (ilustracyjne)

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak podała policja, do zdarzenia doszło przed północą w nocy z 19 na 20 grudnia na skwerze Jana Pawła II w Wyszkowie przed sanktuarium św. Idziego.

Dyżurny wyszkowskiej policji otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu miejskiego o dwóch osobach które miały wejść do wnętrza bożonarodzeniowej szopki.

Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze wydziału prewencji. Przed ich przyjazdem usiłował interweniować 26-letni wyszkowianin, który przechodził przez skwer i zauważył siedzącą w szopce kobietę. Mężczyzna kilkakrotnie prosił, aby ta wyszła ze stajenki - ta jednak stawiała opór i nie chciała wyjść.

Policjanci przewieźli wyszkowiankę do jednostki policji, gdzie została zbadana na zawartość alkoholu. Badanie wykazało w organizmie 42-latki ponad 2 promile.

Następnego dnia kobieta niewiele pamiętała co się działo w nocy. Tłumaczyła interweniującym policjantom, że chciała w zimową mroźną noc posiedzieć w żłóbku, przykryć siankiem małego Jezusa, ale niechcący uszkodziła lewą dłoń królowi Baltazarowi, którego przewróciła.

Kobieta jest dobrze znana wyszkowskim policjantom z wielu interwencji. Była m.in. zatrzymywana do wytrzeźwienia, leżała już na chodniku, torowisku, w żywopłocie, spożywała alkohol w miejscach objętych zakazem czy awanturowała się na ulicach.

Mieszkanka Wyszkowa za swoje postępowanie teraz odpowie przed sądem. Grozi jej kara aresztu oraz wysoka grzywna.

RadioZET.pl/Policja/PTD

Oceń