Zamknij

Potrącił grupę pieszych i uciekł. Koszmar na przejściu dla pieszych

10.08.2022 20:19

Do 12 lat więzienia grozi 23-latkowi, który potrącił w Wyszkowie na Mazowszu grupę osób na przejściu dla pieszych i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy. Pogrążył go fakt, że prowadził pojazd po pijanemu. W środę policja poinformowała, że mężczyzna trafił do aresztu.

Potrącił grupę pieszych i uciekł
fot. screen KPP w Wyszkowie

23-latek potrącił trzy osoby na przejściu dla pieszych na ulicy Kościuszki w Wyszkowie. Do dramatycznego zdarzenia doszło w niedzielę 7 sierpnia przed godz. 3 w nocy.

"Oficer dyżurny wyszkowskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że na ul. Kościuszki w Wyszkowie na oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych [...] zostały potrącone trzy osoby. Posiadały liczne obrażenia, a sprawca wypadku, nie zatrzymując się, odjechał" – relacjonował kom. Damian Wroczyński, z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Wyszków. Potrącił grupę pieszych i uciekł. 23-latek był pijany

Ranni mieszkańcy z powiatu wyszkowskiego trafili do szpitala. To 38-letnia kobieta i mężczyźni mający 30 oraz 37 lat. "Jeden z przechodzących mężczyzn uniknął uderzenia. Stan rannego i nieprzytomnego 37-latka, który upadł na środek drogi, określony został jako ciężki. Jego obrażenia stanowiące zagrożenie dla życia i zdrowia" – wyjaśnił w komunikacie policjant.

Policjanci skoncentrowali się na odnalezieniu 23-letniego kierowcy forda. Mundurowym pomogło nagranie z kamery miejskiego monitoringu. Patrole odnalazły na początku samochód uciekiniera. "Porzucone, rozbite auto zostało odnalezione przez policjantów na ul. Miłej w Wyszkowie. To pomogło również ustalić, kto mógł kierować osobówką, ponieważ mundurowi kilka dni wcześniej legitymowali kierowcę forda" – relacjonowała policja.

Pił wódkę i piwa, po czym wsiadł za kierownicę

Zatrzymanym okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego. Zatrzymano go w niedzielę 7 sierpnia o poranku. "W chwili zatrzymania w jego organizmie było ponad pół promila alkoholu. Tłumaczył on początkowo, że w sobotę wieczorem pił wódkę oraz piwa, a jego auto prawdopodobnie zostało skradzione" – podał policjant.

23-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty: spowodowania wypadku drogowego będąc w stanie nietrzeźwości, gdzie obrażenia jednego z poszkodowanych stanowiły ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, a także ucieczki z miejsca wypadku. We wtorek Sąd Rejonowy w Wyszkowie zgodził się na tymczasowy areszt na trzy miesiące. Za pijacki rajd, potrącenie pieszych i ucieczkę podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia, dożywotni zakaz kierowania samochodami oraz surowa kara finansowa.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Policja.pl