Zamknij
wypadek w Wytrębowicach
9 Zobacz galerię
fot. KM PSP Toruń

W Wytrębowicach pod Toruniem w wypadku autobusu ranne zostały cztery osoby. Pojazd wjechał do rowu przy drodze gminnej. Poszkodowani to opiekunowie dzieci. Do szpitali na obserwację zabranych zostało 31 podopiecznych w wieku przedszkolnym. 

Wypadek wydarzył się w woj. kujawsko-pomorskim po godz. 10. - Autokar przewoził grupę dzieci w wieku przedszkolnym z Bydgoszczy do agroturystyki w Gostkowie. Na drodze gminnej pomiędzy Wytrębowicami a Kowrozem wypadł z drogi. Najpierw jechał kawałek poboczem pola, a później wpadł do rowu - przekazał Polskiej Agencji Prasowej oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu kpt. Przemysław Baniecki.

Wytrębowice. Autobus z dziećmi na pokładzie wypadł z drogi, są ranni

Cztery osoby dorosłe - opiekunowie dzieci - są ranne. Mają obrażenia nóg, które nie zagrażają życiu. Jedna z tych osób została zabrana do szpitala śmigłowcem LPR z podejrzeniem złamania kości udowej.

Kpt. Baniecki poinformował, że 31 dzieci nie ma obrażeń zagrażających życiu i zdrowiu, ale profilaktycznie wszystkie są transportowane do szpitali. Tam zostaną przebadane. - Dzieci trafiają do szpitali w Toruniu, Bydgoszczy, Chełmnie, Chełmży i Grudziądzu - dodał.

Na miejscu trwają czynności policyjne pod nadzorem prokuratora. Przyczyna wypadku nie jest jeszcze znana. Nie uczestniczył w nim inny pojazd. 

RadioZET.pl/PAP autor: Tomasz Więcławski