Zamknij

Mieli wywozić leki warte ponad 100 milionów. Są w rękach CBA

Redakcja
06.03.2019 10:20
Mieli wywozić leki warte ponad 100 milionów. Są w rękach CBA
fot. Mateusz Grochocki/East News

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejne cztery osoby, które miały działać w grupie przestępczej nielegalnie wywożącej leki z Polski za granicę – dowiedziała się PAP. Grupa miała wywieźć lekarstwa za blisko 140 miliony złotych.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził w czwartek, że zatrzymań dokonali agenci z białostockiej delegatury CBA. Wcześniej w tej sprawie, w maju, CBA zatrzymało siedem osób – podał w rozmowie z PAP.

Zobacz także

– W najbliższym czasie możemy się spodziewać dalszych czynności w tym śledztwie – zaznaczył.

Wywozili leki zagrożone brakiem dostępności

Wywiezione za granicę medykamenty, których później brakowało w naszych aptekach, znajdowały się na ministerialnej liście leków zagrożonych brakiem dostępności w kraju.

Zobacz także

Według śledczych rozbita przez CBA w maju grupa od początku działalności – od 2014 roku – mogła współpracować z ponad 6,5 tys. aptek i punktów aptecznych z całej Polski. Skupowano z polskich aptek leki będące w wykazie Ministerstwa Zdrowia jako zagrożone brakiem dostępności na terenie Polski i sprzedawano je drożej za granicą.

Zobacz także

Zatrzymane osoby trafią do podlaskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku i tam usłyszą zarzuty – powiedział Brodowski.

 RadioZET/PAP/JZ