Zamknij

Wzrost zakażeń aż o 90 proc. Wiceminister Kraska o obostrzeniach w listopadzie

25.10.2021 09:58
Adam Niedzielski i Waldemar Kraska
fot. Piotr Molecki/East News

– Na dzień dzisiejszy nie przewidujemy żadnych ograniczeń na święta 1-2 listopada – powiedział w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, pytany o ewentualne obostrzenia epidemiczne na uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Wiceminister przekazał również, że w poniedziałek liczba zakażeń liczonych tydzień do tygodnia wzrosła o 90 proc.

Czwarta fala koronawirusa przyśpiesza, dlatego coraz częściej padają pytania o nowe obostrzenia. W ubiegłym tygodniu minister Adam Niedzielski zapewnił, że nie zostaną one wprowadzone nagle na Wszystkich Świętych, jak w 2020 roku. Potwierdził to wiceszef resortu Waldemar Kraska.

Wiceminister był pytany w Programie 1 Polskiego Radia, czy rząd planuje obostrzenia na czas świąt 1-2 listopada w całym kraju lub w regionach z największą liczbą zachorowań. – Na dzień dzisiejszy nie przewidujemy żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o 1-2 listopada – przekazał. Podkreślił też, że resort zdrowia będzie apelować o przestrzeganie zasad dystans-dezynfekcja-maseczka (DDM).

Nowe obostrzenia. Kraska wyklucza zamknięcie cmentarzy na Wszystkich Świętych

Kraska zwrócił też uwagę na niepokojący wzrost zakażeń. – Wyniki, które otrzymujemy w poniedziałek, nie odzwierciedlają, w jakim etapie pandemii jesteśmy, ale najważniejsze, że niestety utrzymuje się ten trend wzrostowy i to na wysokim poziomie – powiedział wiceminister, cytowany przez portal WP.pl. Wiceszef resortu zdrowia przekazał, że mamy do czynienia ze wzrostem zachorowań o 90 proc. w porównaniu z ubiegłym tygodniem. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia podało informację o 2950 nowych infekcjach. Siedem dni temu, 18 października, było 1537 nowych przypadków.

Wiceminister zwrócił uwagę, że przy zakażeniu wariantem Delta, pacjenci trafiają coraz częściej do szpitali. – To bardzo niepokojący trend – dodał. Na OIOM-ach leczonych jest 444 pacjentów z COVID-19

RadioZET.pl/PAP/WP.pl